olej lniany

 

GDY SKÓRA POTRZEBUJE WSPARCIA

Olej lniany to tradycyjny produkt, który często zwany jest eliksirem zdrowia. Jest on polecany do pielęgnacji skóry, wzmacnia układ krążenia i wzmaga odporność, a także wspomaga odchudzanie. Skąd bierze się jego pozytywne oddziaływanie i jak go wykorzystać dla własnej korzyści.

LINI OLEUM VIRGINALE  olej lniany z pierwszego tłoczenia 

100% NATURALNYznaczek

ZAWIERA: wielonienasycone egzogenne kwasy tłuszczowe m.in.: kwas alfa-linolenowy, kwas linolowy.

PRZEKONAJ SIĘ jak olej lniany działa na TWOJĄ skórę :

  • natłuszcza,
  • nawilża,
  • zapobiega utracie wody,
  • przywraca właściwe nawodnienie naskórka,
  • normalizuje funkcje skóry,
  • przyśpiesza regenerację.

 

DLACZEGO skóra potrzebuje wielonienasyconych egzogennych kwas ów tłuszczowych NNKT:
Skóra jest organem, który łączy organizm ludzki ze światem zewnętrznym. Zabezpiecza go przed przedostaniem się do środka związków szkodliwych. Aplikując preparaty z zawartością wielonienasyconych egzogennych kwasów tłuszczowych pomożemy przywrócić skórze prawidłową strukturę, zmniejszyć utratę wody oraz zredukować niekorzystne działanie czynników zewnętrznych.

Tradycja czy naukowy fakt?
Olej lniany to produkt, który od wieków powstaje w wyniku tłoczenia na zimno nasion lnu zwyczajnego, jednak dopiero dziś znany jest mechanizm jego oddziaływania na ludzki organizm. Okazało się, że jest to bogate źródło cennych nienasyconych kwasów i to w optymalnych proporcjach. W nasionach lnu jest ok. 45% tłuszczu, z czego 60% stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, 30% to kwasy Omega-6, a tylko 10% to tłuszcze nasycone.

Dlaczego zawartość tych tłuszczy jest tak istotna?
Organizm człowieka nie jest w stanie wytworzyć wielonienasyconych kwasów tłuszczowych samodzielnie, więc muszą być dostarczane z zewnątrz, dlatego nazywa się je niezbędnymi. Kwasy nienasycone przyczyniają się do obniżenia poziomu tzw. „złego” cholesterolu LDL, a jednocześnie wpływają na zwiększenie ilości tzw. „dobrego” cholesterolu HDL. Zdrowotne właściwości oleju lnianego w dużej mierze wynikają właśnie z jego oddziaływania na proporcje różnych frakcji cholesterolu, co znacząco obniża ryzyko wystąpienia chorób powiązanych z układem krążenia. Dzięki odpowiedniej proporcji HDL i LDL spada ryzyko miażdżycy, która polega na odkładaniu się blaszek cholesterolu i innych lipidów na ścianach tętnic. Takie naczynia ulegają zwyrodnieniu i zwapnieniu, a w końcu postępującemu zwężeniu, tym samym wzrasta ryzyko powstawiania zakrzepów, pojawienia się udaru, choroby wieńcowej czy niedokrwienia mózgu.

Obecność w diecie nienasyconych niezbędnych kwasów tłuszczowych poprawia proporcje frakcji cholesterolu, ale też polepsza ukrwienie naczyń mięśnia sercowego i usprawnia przepływ krwi – ma zbawienny wpływ na układ krążenia i stan serca, zapobiegając zawałom serca i wylewom.
 
Dla każdego coś dobrego
Olej lniany może być stosowany bez względu na wiek i etap życia – u kobiet w ciąży ogranicza ryzyko przedwczesnego porodu i zapewnia dziecku wszelkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki odżywcze, jest polecany matkom karmiącym, u dzieci pomaga leczyć nadpobudliwość i wspomaga rozwoju neuronów, a u osób starszych opóźnia proces starzenia się,

Piękna cera
Olej od wewnątrz poprawia stan skóry. Nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają proces odnowy komórek, włosów i paznokci, skóra dłużej zachowuje młody wygląd,głównie dzięki dużej zawartości witaminy E, często zwanej witaminą młodości.


DELIKATNOŚĆ ZNAJDZIESZ W NATURZE

iStock_000065667571_Double

 A jak działa stosowany zewnętrznie?
• ma właściwości regenerujące naskórek i skórę właściwą,
• działa przeciwzapalnie oraz łagodząco,
• nawilża, natłuszcza, wzmacnia elastyczność skóry, spłyca zmarszczki,
• oczyszcza, wygładza oraz ułatwia leczenie chorób skóry,
• łagodzi objawy alergiczne, jak swędzenie czy zaczerwienienie,
• polecany jest szczególnie dla skóry suchej z objawami łuszczenia, mało elastycznej czy szorstkiej, a także wrażliwej, delikatnej i alergicznej.